Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / Çayyolu Gülüş Tasarımı

Çayyolu Gülüş Tasarımı

GÜLÜŞ DİZAYNI NEDİR?

Gülüş dizaynı dişlerin ve dişetlerinin yeniden yapılandırılarak kişiye yepyeni bir gülüş kazandırmayı hedefler. Bu tip ileri kozmetik dişhekimliği uygulamaları sanat ve bilimin ortak çalışmasıyla kişiye  estetik bir gülüş kazandırmayı amaçlar.

En önemli gençlik kriterlerinden biri olan gülüşümüz, yaşla beraber etkileyiciliğini kaybetmektedir. Dişler zamanla aşınır ve kısalır, renkleri koyulaşır. Bu aşınmayla kişinin yüz yüksekliği (dikey boyutu) azalır, dudaklar yerçekiminin etkisiyle sarkar, dudak kenarları kırışır, üst dişler daha az alt dişler daha fazla görünür ve bu da kişiye yaşlı bir görünüm kazandırır. Diş hekimine başvuran hastaya yapılacak dikey boyut yükseltmesi, bonding, diş beyazlatma, laminate veneer, implant, erişkin ortodontisi gibi uygulamalarla kişi çok daha genç bir gülüşe sahip olabilir.  Kişileri olduğundan daha yaşlı gösteren kötü görünüşlü eski dolgular, rengi koyulaşmış ve ayrık duran dişler bu tip tedavilerle ortadan kalkmaktadır. Bir çok hastanın dudak kenarı kırışıklıkları doğru planlanmış bir tasarımla azalmakta incelen dudaklar kalınlaştırılabilmektedir..

Peki gülüşümüzü estetik hale getirebilmek için nereden başlamalıyız? Gülüşünden şikayetçi olan ve bu durumu değiştirmek isteyen bireylerin ilk olarak ağız hijyeni ve dişeti sağlığı değerlendirilir. Sonrasında gülüş dizaynı için yüz tipi belirlenir ve yüz şekline uyacak en estetik diş formu saptanır. Sonrasında ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar çekilir. Bu fotoğraflar bilgisayar ortamına aktarılır ve bireyin özel istekleri dikkate alınarak bir gülme hattı belirlenir. Daha sonra bireyin diş-dişeti ilişkileri değerlendirilir, dişlerarası kontaklara var ise çapraşıklıklara bakılır, Bu aşamada hastaya ne tarz bir gülüş istediği sorulur. Genç, çekici bir gülüş isteniyorsa ön dişler yan dişlere nazaran farkedilebilir şekilde uzun yapılır. Genç bireylerde dişler zaten bu şekildedir. Kişi yaşlandıkça ön dişler yıpranır, boyları kısalır ve bu da kişiye yaşlı bir ifade  verir. Kisi daha olgun ve entellektüel bir gülüş arzuluyorsa dişler daha yatay düz bir çizgi üzerinde sıranlamış şekilde dizaynlanır. Genç yaşlarda farklı uzunlukta olan dişler orta yaşlarda daha eşit boydadırlar. Bireye kişilik özelliklerine ve mesleğine göre tasarımlar yapılmalıdır. Dişlerde herhangi bir işlemine başlamadan diş renginde malzemelerle mock-up (geçici model) çalışması yapılır. Mock-up sayesinde dişler kesilmeden ya da herhangi bir işlem görmeden kişiye tedavi bittiğinde dişlerinin nasıl olacağı gösterilir. Kişi dilerse tedaviye devam eder dilerse tedaviden vazgeçebilir.

Gülüşünüzden ve dişlerinizden memnun değilseniz, gülüş dizaynı ve kozmetik diş hekimliği tam size hitap ediyor… Hayata güvenle gülümseyebildiğiniz zaman hayat da size gülümseyecektir. Gülüş dizaynı ile gülüşünüz gençleştirilirken kozmetik diş hekimliği ile de gülüşünüzü daha çarpıcı ve etkileyici hale getirebilirsiniz…