Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / Genel / Çayyolu Dijital Diş Hekimliği

Çayyolu Dijital Diş Hekimliği

Üç boyutlu tarayıcıların/yazıcıların yaygınlaşması, mesleki modernizasyon ve standardizasyon ihtiyacının doğması nedeniyle diş hekimliği dijital bir evrim geçirmeye başlamıştır. Dijital diş hekimliği modern teknolojisi ile geleceğin anahtarı olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Dijital Diş Hekimliği Nedir?
Dijital Diş hekimliği bilgisayar destekli olarak ağız içinde veya ağız dışında üç boyutlu olarak alınan ölçünün bilgisayara aktarılması, bilgisayar üzerinde tasarlanması ve yine bilgisayar destekli olarak üretilmesidir (CAD/CAM). Bu sayede restorasyonlar insana bağlı hataların daha az yaşandığı, sorunlu bölgelerin detay büyütmeler ile daha rahat görülebileceği ve daha çabuk üretilebilir hale gelmektedir.

Dijital Diş Hekimliği (CAD/CAM) Sistemi Nasıl Çalışır
Sistemin özü, üç boyutlu optik ölçü alan ağız içi kameradan elde edilen görüntülerin, amaca uygun bilgisayar programları vasıtası ile işlenerek, bilgisayar yazılımı ile çalışan çok hassas bir mikro freze makinesine gönderilmesi; bu yöntemle, zirkonyum ve porselen bloklardan inley, onley, kuron (kaplama diş), köprüler ve sabit protez alt yapıları üretilmesidir.

DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
1-Tedavi süresi kısalır
2-Estetik ve biyolojik uyumluluğu yüksek materyallerin kullanım imkanısağlar
3-Uygun endikasyonlarda ölçü almaya gerek kalmaz
4-Ölçüye bağlı oluşabilecek boyutsal hata ihtimali azalır

About burcinoncul

Check Also

14.02.12_15.04.03_1000x667_1

Diş Eti Kanaması Ankara

Gingivitis, çok fazla rahatsızlık vermeyebilir. Diş fırçalama sırasında kanayan diş etleri genelde hassaslaşmıştır. Tedavi edilmezse, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir