Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / Genel / Çayyolu All On Four

Çayyolu All On Four

All On Four

All on four konsepti olarak bilinen teknik tamamen dişsiz çeneye 4 adet implant yerleştrilmesi ile hastaya sabit protez yapımını ifade etmektedir.

Kullanılacak implant sayısı ve implant uygulanacak bölge bilgisayarlı tomografi görüntüleme yöntemi ile belirlenir.

Tercihen implant yapıldığı seans hastaya geçici protezleri takılabilir. İmplant ve yumuşak doku iyileşmesi tamamlandıktan sonra yapılan protezler modifiye edilir veya hastaya yeni protezler planlanır.

All on four konsepti daha çok ileri cerrahi teknikleri uygulanması gereken vakalarda; bu tekniklerin başarısızlık riskini, maliyetini ve süreci uzatma gibi dezavantajlarını yaşamamak için veya anatomik oluşumların implant uygulamasını sınırlandırdığı vakalarda tavsiye edilir.

Bu konseptle hastaya planlanan vida tutuculu protezler arzu edildiği taktirde hekim tarafından kolayca çıkartılıp takılabilir.

Bu protezleri uygularken herhangi bir yapıştırıcı kullanılmadığı için implant sağlığını ciddi tehdit eden yapıştırıcı artıklarının uzaklaştırılamaması gibi bir durum da söz konusu olamaz.

Bu konsept her iki çeneye de uygulanabilir.

Yüz yüksekliği normalden fazlaysa , proteze uygulanması muhtemel kuvvetlerin normalden fazla olacağını tahmin ettiğimiz ve protezin uzun dönem başarısının risk altında kalabileceğini düşündüğümüz vakalarda implant sayısını arttırmak gerekebilir.

About burcinoncul

Check Also

14.02.12_15.04.03_1000x667_1

Diş Eti Kanaması Ankara

Gingivitis, çok fazla rahatsızlık vermeyebilir. Diş fırçalama sırasında kanayan diş etleri genelde hassaslaşmıştır. Tedavi edilmezse, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir