Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / Genel / Zirkon Diş Çayyolu

Zirkon Diş Çayyolu

 • İstek ve yakıntılarınızı kolayca iletebileceğiniz, diyalog kurma becerisi mevcut olan işinde uzman bir hekime müracaat etmeye dikkat etmelisiniz.
 • Diş hekimine ne istediklerinizi düzgünce dile getirmeli ve ihtiyaç duyulan ise görsellerden de faydalanarak somut bir ifade gerçekleştirmelisiniz.
 • Diş sıhhati kadar diş eti sıhhatinin da ehemmiyetli olduğunu göz ardı etmemeye özen gösterin. Diş ve diş eti aynı anda sıhhatli olursa estetik bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

Zirkonyum diş kaplaması hangi vaziyetler kullanılmaktadır?

 • Renk ve yapısı bozulmuş dişlerde beyazlatma işlemlerinden netice alınmaması vaziyetlerinde zirkonyum diş kaplaması kullanılır.
 • Dişleri kesilmiş ve ya kırılmış kimselerde zirkonyum diş kaplaması kullanılır.
 • Dişleri ayrık olan kimselerin dişlerinin birleştirilmesi, aradaki boşlukların kapatılmasında zirkonyum diş kaplaması kullanılmaktadır.
 • Kişilerin evvelce yapılmış olan ancak rengi ve dokusu bozulan dolgularının rehabilitasyonunda zirkonyum diş kaplama işleminden yararlanılır.
 • Dişleri çarpık, yamuk veya eğri olan kimselerin diş yapısının rehabilitasyonunda zirkonyum diş kaplama metodundan yararlanılabilir.

Zirkonyum bir hayli hastalık bölgesinin rehabilitasyon edilmesi için çoğunlukla iyi bir tercihtir ancak her vakit her rahatsızlığın rehabilitasyonu için geçerli olacağı mananına gelmemektedir, bir takım rehabilitasyonlarda değişik malzemeler kullanılması gerekmektedir. Bu tercihe diş hekimi karar verebileceği için diş hekiminizi seçerken büyük bir titizlik sergilemeniz gerekmektedir.

Zirkonyum diş renkleri

Zirkonyum diş renkleri

Zirkonyum diş renkleri ile ilgili daha aydınlatıcı olmak için bir tanım bakımından evvela bilinmesi gerekir. Zirkonyum doğanın içinde bulunmuş ve çıkarılan ”BEYAZ METAL”  dir. Zirkonyum metal destekli kaplamalar veyahut metal altyapılı kaplamalardan değişik olarak diğer metalli porselen diş gibi değil başka bir deyişle metal görünüm veyahut hissiyatta da verdiği rahatsızlıklar gibi değil tamamiyle farkı alt yapısının beyaz renge sahip olmasıdır. normal metalden daha dayanıklı oluşu,  bilhassa ısırma ezme gibi baskılarda çokça uygulandığı ağız ortamıdır ve tam dişler için ideal bir alternatiftir. Bu işlemin en büyük avantajı çok yüksek dayanıklılık olması ve arka bölgedeki dişlerde ve köprülerde de tam estetik bir görünüş sağlamasıdır. Son teknoloji ürünü ve diş teknisyenlerin de kabul gösterdiği olan bu malzeme ile beraber estetik ve dayanıklılık bir arada oluyor, beyaz tabaka özelliği sayesinde koyu renk oluşumu olmadan beyazlığı daha ön tasarıya çıkarıyor. Diş etlerinde oluşan hassasiyet ve koyuluğun kaybolmasında ehemmiyetli rolü var. Bu arada bu malzeme morluk ve kararma da yapmamaktadır. Bunların dışında metal porselenlerde görülen sıkıntılar içerisinde olan alerjik olaylar ise zirkonyum kullanımı ile oluşmuyor.  Sıhhate zararı olmayan hem de sağlayan bu madde ile diş etinde de büyük bir deşarj olma görülüyor. Zirkonyum diş renkleri yalnızca tabii diş renginiz olmaktadır ve bu sizin için de etrafınızda ki bakışların ve ya suallerin bu güzel dişlere nasıl baktığınız olacaktır.

Zirkonyum dişin ne gibi avantajları vardır?

Zirkonyum diş avantajları

 • Zirkonyum dişin ne gibi avantajları vardırEstetik yapısının özenli oluşu ile doğal dişlerden ayırt edilmesi oldukça zor olmaktadır.
 • Işık geçirgenliğinde olması güzel bir düşüncedir.
 • Alt yapılanması olan diş kaplamaları anti-alerjik olmasıdır.
 • Diş eti rahatsızlıklarında ve diş eti çekilmelerinde, kanamaları, iltihaplanmalar gibi sıkça görülen diş eti morlukları görünmez.
 • Isı izole edicidir. Soğuk sıcak hassasiyetini önlemektedir.
 • Metal destekli protezlere göre hafiftir. Ağız içinde tat farklığına kapı aralamazlar.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma başlıklı makalemizde diş beyazlatma fiyat listesi, zirkonyum ve zirkonyum diş hakkında bilgiler verilmektedir.

About burcinoncul

Check Also

Angora Diş Hekimi

1978 yılında Antakya’da doğan Dr. Burçin Öncül, dişhekimliği eğitimini 1997-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir