Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / Genel / Çayyolu Estetik Dolgu – Beyaz Dolgu – Işıklı Dolgu nedir?

Çayyolu Estetik Dolgu – Beyaz Dolgu – Işıklı Dolgu nedir?

Kompozit Dolgu – Estetik Dolgu – Beyaz Dolgu – Işıklı Dolgu nedir?

Kompozit, amalgam dolgulara alternatif olarak üretilen, dişin sert dokusuna bağlayıcı ajan yardımıyla yapışan, çok renk seçeneğine sahip ve uzun yıllardan beri kullanılan bir estetik dolgu materyalidir. Estetik olması, uygylanımı kolay olması ve ağız içinde hacim ve şekil değişikliğine uğramadığından, ön dişlerin dolgu materyali olarak tercih edilmektedir.

Kompozit dolguları modern konservatif diş hekimliğinde çok büyük bir role sahiptir. Kompozit uygulamaları, porselen ve altın dolgulara nazaran daha ekonomiktir ve tek seans gerektiren bir dolgu tekniğidir. Kompozit dolgularda kullanılan kompozit materyali doğal diş dokusu kadar sert değildir.

Tırnak yeme, sert gıdalar ve kalem ısırma ile malzeme zarar görebilir.

Dolgunun ömrü genellikle birkaç yıldır, daha sonra ise tamir edilebilir. Aslında dolgu uygulamasının ömrü, ağız alışkanlıklarınıza ve dolgunun büyüklüğüne bağlıdır. Diş çürüğü temizlendikten sonra dişin rengi tespit edilir, macunumsu Kompozit materyali uygulanılır. Şekil verilir, sonrasında madde ışık cihazı ile sertleştirilir. Dolgu malzemesi sertleştikten dolguda yükseklik alınır ve bitirme işlemiyle dolguya anatomik şekil verilir. Daha sonra, diş yüzeyinin diğer yüzeyleri gibi parlayıncaya kadar malzeme cilalanır.

İşlemin tamamlanması, yaklaşık olarak 30 dakika ila bir saat kadar sürer. Birden fazla dişte uygulama yapılacaksa, birkaç randevuya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Çay, kahve, sigara ve diğer maddeler, dolgu maddesini lekeleyebilir. Lekeleri önlemek veya en aza indirgemek için, herhangi bir kompozit işleminden sonra ilk 48 saat boyunca leke bırakan yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Buna ek olarak, dişlerinizi sık sık fırçalayın ve düzenli olarak dişlerinizi temizletin.

About burcinoncul

Check Also

Angora Diş Hekimi

1978 yılında Antakya’da doğan Dr. Burçin Öncül, dişhekimliği eğitimini 1997-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir